כתובה לנשואין שניים

סכום קבוע לנשואיים שניים בכתובה

בכתובה מציינים את סכומי הכסף שהאישה תקבל מידי הבעל מקרה של גירושין או מיתה ח"ו, הסכום נקבע ע"פ החכמים שהאישה בנשואים הראשונים מקבלת סכום של מאתיים זוז ובנשואיים שניים הסכום הוא שונה וכותבים לאישה סכום של 100 זוז, הסכומים הנ"ל הם  קבועים ומשמעותיים ואינם משתנים.

נדוניית האישה בכתובה

מלבד הסכום הקבוע מוסיפים בכתובה את הנדוניא  שהאישה מכניסה לבעל מימי בחרותה או נשואיה הראשונים, נדוניית האישה מורכב מכסף, כלים, ובגדים, שהאישה מביאה עמה מבית אביה או בעלה הקודם, ותוכל לקבל בחזרה, במצב של גירושין או מיתה ח"ו.

בעבר נהגו לפרט במדויק את סך כל הערך של הנדוניא, כיום המנהג הזה לא קיים, ונוהגים לכתוב בכתובה סכום קבוע לכל הנדוניא שהוא נקרא  "מאה זקוקים כסף צרוף" לאישה בנשואיים הראשונים, ובנשואיים שניים הסכום הוא חצי ונקרא "חמישים זקוקים כסף צרוף".

תוספת הכתובה

תוספת הכתובה הוא סכום נוסף המופיע בכתובה, וזהו הסכום כסף שהחתן מוסיף כדי להראות את מחוייבותו כלפי האישה הסכום הנ"ל הוא בדרך כלל כפול מהסכום שכתובים עבור הנדוניא.

חלק שני בתוספת הכתובה

ישנם חתנים שרוצים להרשים את משפחת הכלה והמשפחה וכותבים בתוספת הכתובה סכומים מופרזים ולא הגיוניים אשר מן הסתם לא יהיה בידי החתן, מומלץ להיזהר בזה ולזכור שבכתובה הוא חוזה לכל דבר והסכומים הנקובים בו יש להם תוקף ועשויים לבוא לפני בי"ד או בית משפט, רצוי לכתוב סכום סביר והגיוני ולכן ישנם הנוהגים לא להקריא בחופה לפני כולם את הסכום של התוספות, אלא אומרים "סך מסוים".

טקסט להורדה: כתובה לנישואים שניים

 

 

מאמרים נוספים:

למה מומלץ לרכוש כתובה בהתאמה אישית? נוסחאות כתובה להורדה חינם כתובה שאבדהמציאת טעות בכתובהכתובה לגרי צדק

כתובות מוכנות

גלריה של כתובות מוכנות המודפסות על נייר משובח

לחץ כאן ›››

גלריית כתובות

מגוון רחב של דוגמאות, עם אפשרות להתאמה אישית כרצונכם.

לחץ כאן › › ›

כרטיסי שבע ברכות

  מבחר של דוגמאות, ומותאם אישי בהתאם לעיצוב הכתובה.
לחץ כאן › › ›