אודות ארט חזין

מי אנחנו

ארט חזין נוסדה בירושלים בשנת 2000 ע"י האומן והמעצב הרב אברהם חזין בן למשפחה של אומנים וציירים.

החברה כיום היא המובילה בתחום הציור ובביצוע עבודות מקוריות באומנות יהודית על קלף. כולל הגדות של פסח ,כתובות על קלף, ומגילות אסתר, ציורי שמן ועוד.  החברה קנתה לה מוניטין בקרב אספני יודאיקה גדולים בעולם, היצירות המופלאות הוצגו בתערוכות בעולם, ונבחרו ע"י גדולי האספנים, ביופי בדיוק וברמה הגבוהה בעולם.

הפרויקט השאפתני ביותר שהופק ע"י "ארט חזין" הוא ללא ספק המונומנטלי "התורה המוארת", שמפארת את ביתם של אספני יודאיקה בעולם, ראשי ממשלה, וסאניטורים יהודיים, "התורה המאוירת" מוצג כיום במוזיאונים בארה"ב ובבית הלבן, ובישראל ניתן להתרשם ממנו בכותל המערבי בישיבת "אש התורה". כל אומנות הציור בספר שמות ורוב אלה שבבראשית. צוירו ובוצעו ע"י "ארט חזין" בניצוחו של האומן אברהם חזין.

בחברה מועסיקים צוות של 17 אומנים, שנבחרו ידנית, והודרכו ע"י אברהם חזין במשך מספר שנים, כדי להפיק את הציורים בעבודת יד מושקעת וברמה הגובה. אמנים אלה מוכשרים מאד, אבל עדיין תלויים לחלוטין להדרכתו של חזין. לפני שהם יכולים לצייר סצינה, חזין מצייר להם סקיצה שממנו הם בונים את היצירה. אברהם חזין מאמן אותם על כל כל פרט – כל דמות, כל תנועה, ואת ערכת הצבעים. מערכת זו מאפשרת לחזין לייצר את המוצר הסופי, שעוצר נשימה ביופיו, ובקנה מידה עולמי.

עד 2012 "ארט חזין" ניהלה גלריה יוקרתית באזור המלך דוד בירושלים, בה הוצגו היצירות והייתה מיועדת לתצוגה עבור האספנים, עקב השיפוצים והבנייה המאסיבית באזור, ונוסף לזה המצב הכלכלי העולמי, הוחלט בחברה זמנית לסגור את הגלריה.